Výrobci

 

kompasy,buzolyZde nejsou žádné produkty.

kompasy,buzoly
Polní buzoly GELERT jsou navrženy tak, aby odolávaly i těm nejextrémnějším podmínkám (-40°C až +60°C). Pro celosvětového výrobce, jakým je GELERT, je kvalita trvalým závazkem vůči svým zákazníkům. Proto Gelert volí ty nejodolnější materiály a každý kompas či buzola projde individuální kontrolou. Všechny Suunto kompasy a buzoly jsou ergonomicky navrženy a jsou vysoce přesné.

Zemská magnetická pole mohou ovlivnit vyváženost střelky kompasu. Tento fenomén se nazývá inklinace, která vede ke ztrátě vyvážení, která nastává, jestliže kompas vstupuje do odlišné geografické zóny. Aby tedy střelka kompasu správně ukazovala, musí být kompas vyvážen na různé zóny. Díky novému 2-zónovému systému GELERT kompasů, jsou nyní tyto kompasy vyváženy pouze pro 2 zóny, severní nebo jižní polokouli, přičemž kompasy mají větší rozsah západ-východ. Kompas vyrobený pro severní polokouli bude správně fungovat, i když vás vaše cesty zavedou krátkou cestou na jižní polokouli a obráceně. Kompasy se střelkou GLOBAL ukazují přesně po celém světě.

Použití buzoly nebo kompasu
Cestujete-li k nějakému viditelnému místu, např. ke vzdálenému kopci nebo vrcholu hory, budete pravděpodobně potřebovat nastavit váš kompas k bodu vašeho cíle. Budete tak schopni držet se svého kurzu, i když místo cíle nemáte po celé cestě stále na očích.

1. Směrovou šipku na desce buzoly namiřte k místu, ke kterému se chystáte vyjít. Buzolu držte v horizontální poloze. 2. Držte buzolu stále stejně a otáčejte její kapsulí, dokud není střelka Sever-Jih ve stejném směru jako červený konec střelky kompasu. Nyní máte nastavený kurz. 3. Střelku Sever-Jih vždy při odečítání směru srovnejte s červeným koncem střelky kompasu.

SLEDOVÁNÍ VAŠEHO KURZU S BUZOLOU / KOMPASEM

Najděte v terénu vhodný cíl (např. strom, balvan nebo křoví) vůči kterému ukazují směrové šipky. Jděte k tomuto zvolenému objektu přičemž ignorujte kompas. Jestliže tohoto cíle dosáhnete, najděte nový objekt, který je v souladu s vaším kurzem.

V této kategorii nejsou žádné produkty.


 

Košík  

(prázdný)

Novinky

Žádné novinky

Kontakt

Výdejní místo:
BUFO Outdoor sport
Papírenská 260
763 11 Želechovice nad Dřevnicí

telefon: +420 777 887 505

info@bufo.cz